Na Malou scénu za oponou přijíždí mezinárodní uskupení umělců Cissokho – Brönnimann – Hason, aby zde meziříčskému publiku představili svůj African project. Trio v nástrojovém obsazení kora, basklarinet a orientální perkuse budou návštěvníkům prostřednictví hudby vyprávět příběhy inspirované africkou tradicí i současností v pátek 9. října od 19.30.
Trio protagonistů Afrického projektu ve složení Moussa Cissokho, Jan Galega Brönnimann a Omri Hason přijede do Valašského meziříčí, aby zde návštěvníkům Malé scény odvyprávěli prostřednictvím své hudby příběhy inspirované africkou tradicí i současností. Svým pojetím vytváří sugestivní napětí mezi tradiční hudbou Afriky, moderními jazzovým postupy a orientálními vlivy. Celkový výraz jejich projevu slaďuje šumivé zvuky africké harfy neboli kory a zpěv v jednom ze senegalských jazyků s hutnými tóny basklarinetu a orientální rytmikou.
Mimořádně talentovaný hráč na koru, zpěvák a skladatel Moussa Cissokho pochází ze Senegalu, kde vyrůstal v tradiční griotské rodině. Cestoval po celé zemi a účastnil se tradičních Senegalských obřadů. V současné době žije v Rakousku, kde pracuje s různými hudebníky z Afriky i Evropy. Dohromady se dal se švýcarským dechařem Janem Galegou Brönnimannem, jež se narodil v africkém Kamerunu. Oba tak kromě hudby spojuje právě Afrika. Brönnimann je na evropské hudební scéně znám především jako inovativní a nadžánrový saxofonista, basklarinetista a frontman kapely Brink Man Ship. Tri uzavírá izraelský perkusista Omri Hason, který se přes klasické bicí dostal až k orientálním bicím nástrojům jako jsou zarb, darbuka či rámové bubny.
Africký projekt nabídne návštěvníkům Malé scény za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí nezapomenutelný zážitek, na který budou ještě dlouho poté vzpomínat. Vstupenky jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.
(smo)